AnaSayfa  
     
 

 Uygulamalar
        İstif Yapı Homes
      Cephe Kaplama Sistemleri 
      Çatı Kaplama Sistemleri
      Prefabrik Yapılar
      Ahşap Evler
      Çelik Ticari Yapılar
      İç Dekorasyon
       PVC Kapı ve Pen. Sist 


 Yapı Malzemeleri
      İzolasyon Grubu
       Cephe Grubu 
      Çatı Grubu
      Zemin Grubu
      İç Dekor Ürünler
      Yapı Kimyasalları
      Banyo Grubu


 Hakkımızda
      Kurumsal
      İletişim
      Referanslar
      Bayilikler Markalar
      İnsan kaynakları
      Güncel Haberler
      Kanpanyalar & Yenilikler


Teknik Yapım Aşamaları Örnek Modeller Sık Sorulan Sorular Neden Çellik Referanslar
İSTİF YAPI HOMES                               Neden Çelik

Çelik Ekonomiktir

Çelik konstrüksiyon istif yapı evlerinin maliyetini belirleyen ana unsur kullanılan malzemenin kalitesidir. İstif yapı evleri aynı kalite malzemeye sahip betonarme bir sistemden daha ekonomiktir.  İstif yapı evlerinde kullanılan malzeme standart bir betonarme evde kullanılan malzemeden daha kalitelidir, Örneğin çatıda kiremit yerine 30 yıl garantili shingle  Dış cephede sıva yerine ömür boyu garantili Vinyl veya fibercement yalı baskısı, Kaliteli ısı ve ses izolasyonu, Maliyeti artıran aynı zamanda  kaliteyi de artıran etkenlerdir. Ayrıca hızlı montajı işçilik, malzemelerin paketler halinde tedariki nakliye, giderlerini düşürmektedir Zira Amerika, Kanada, Japonya gibi birçok ülkede çelik konstrüksiyon evlerin yaygınlıkla kullanılmasının sebebi de, yüksek kalite malzemeler kullanılarak daha ekonomik şartlarda kaliteli evlerin inşa edilebilmesidir.

Çelik, Depreme Karşı Dayanıklıdır

Çelik, yüksek mukavemeti, esnekliği ve hafifliği sayesinde depreme karşı en dayanıklı inşaat malzemesidir.  Çünkü yapının kütlesi ne kadar büyük olursa, depremin, üzerinde uygulayacağı kuvvet de o kadar büyük olacaktır. Çelik evler betonarme yapılara oranla yaklaşık 5 kat daha hafiftir.

Çelik, Hızlıdır

Temel ve subasman haricinde, betona ihtiyaç olmadığı için çelik konstrüksiyonun montajı, hava şartlarına bağlı kalmaksızın çok hızlı yapılabilmektedir. panalize sistem tekniği sayesinde inşaat yapım süresi oldukca kısalmaktadır  Bu da sermaye ihtiyacının azalmasına ve inşaat maliyetlerinin düşmesine imkan sağlamaktadır. 200 m2 bir evin montajı 7 gün gibi kısa bir sürede tamamlanabilmektedir.

Çelik, Kalitelidir

Tüm dünyada uluslararası standartlarla belirlenmiş özelliklerde üretilen ve tamamen endüstriyel bir ürün olan çeliğin kalitesi, üretiminin her aşamasında kontrol edilerek belgelenmektedir.

Çelik Esnektir

Çelik Yapısı gereği  şekil verilmesi kolay bir malzemedir. Bu esnekliği daha estetik yapıların yapılabilmesini sağlar ayrıca Hızla değişen yaşam tarzımızın mekanlarımıza uyumu, çelik yapılarda daha kolay ve ekonomik olarak sağlanabilmektedir. Yıllar sonra oluşabilecek koşullara göre taşıyıcı olmayan bölme duvarlar kaldırılarak veya yerleri değiştirilerek, ihtiyaçlarınız karşılanabilmektedir

 
  Çelik Konstrüksiyon Ev Referansları    Çelik Konstrüksiyon Ev İSYH Örnek Modelleri  

 
 
Sitenizesayac.com   İSTİF YAPI MÜHENDİSLİK VE İNŞAAT SAN. TİC. LTD. ŞTİ

Güneysu Yolu üzeri 5. kilometre Pazarköy mevkii   Pazarköy / Rize   / TURKİYE       

 Tel    : +90 464 234 21 91      Faks: +90  464 234 21 42        e-mail: istifyapi@istifyapi.com.tr